Wizja i misja szkoły

Opublikowano: wtorek, 29, październik 2013
Misja
Naszym zadaniem jest wspieranie rodziny w procesie wychowania i nauczania, stwarzając uczniom optymalne warunki do prawidłowego, wszechstronnego rozwoju duchowego i intelektualnego.

Wizja
W naszej szkole dążymy do wychowania ucznia mającego świadomość, że jest członkiem społeczności ludzkiej. Uczymy kochać, szanować i żyć kulturą i tradycją narodu polskiego, Dolnego Śląska i Ziemi Kamiennogórskiej. Jednocześnie wychowujemy je do szacunku, współpracy i otwartości na innych ludzi i narodów europejskich, ucząc obok polskiego innych języków, kultury, geografii itd. Wychowujemy ucznia świadomego i odpowiedzialnego, posiadającego wiedzę i umiejętności konieczne do przyszłego funkcjonowania we współczesnym świecie, troszczącego się o swoje środowisko przyrodnicze, w którym żyje.

1. Szkoła stwarza uczniom bezpieczne i optymalne warunki do rozwoju postaw ważnych dla obywatela Europy.
  2. Szkoła znana jest w środowisku jako placówka oferująca usługi edukacyjne na wysokim poziomie jakości.
  3. Kadrę szkoły tworzy zespół nauczycieli, którzy chętnie się dokształcają i doskonalą.
  4. Szkoła jest otwarta na środowisko lokalne i współpracuje ze strukturami samorządowymi i innymi organizacjami działającymi na rzecz edukacji i pomocy społecznej.

Priorytety szkoły
  • Wychowanie patriotyczne i regionalne ze szczególnym uwzględnieniem kształcenia poczucia tożsamości narodowej,
  • Wychowanie ku wartościom duchowym i społecznym,
  • Wdrażanie do wychowania w tolerancji,
  • Wychowanie przez sport, ekologię.